Logo JRtrainZpět na úvodní stránkuInformace o stránkách JRtrainKalendář akcíJR-report - Zprávy a reportáže ze světa železnice a železničního modelářstvíO Orient-Expressu nejen u násPartneři JRtrainOdkazy, adresářeLiteratura, knihy, časopisyJízdní řády IDOS - vlaky, autobusy a MHDEnglishPošlete pozdrav ...VítejteŽelPage [CNW:Counter]
CNW:Counter Orient-Express v ČR Aktualizováno 23. 10. 2009
Úvod Jízdní řád Archiv termínů FOTO-REPORT FOTOGALERIE Odkazy Napsali o OE
Orient-Express Jízdy Orient-Expressu v ČR v roce 2009
(Datumy označují den jízdy OE v ČR)
Jízdní řád
(časy jsou přibližné)
Čtvrtek
Břeclav (12:30)
Brno d.n. (13:00)
Česká Třebová (14:15)
Pardubice (15:00)
Praha Smíchov (16:27)
Sobota
Praha Smíchov (14:18)
Plzeň (15:40)
Domažlice (16:40)
Furth im Wald (17:00)
30. 4. 2009 Venice - Wien - Břeclav - Brno - Č.Třebová - Praha
2. 5. 2009 Praha - Plzeň - Domažlice - Frankfurt - Paris - London
10. - 16. 7. 2009 Venice - Wien - Krakow - Wien - Paris - London
17. 9. 2009 Venice - Wien - Břeclav - Brno - Č.Třebová - Praha
19. 9. 2009 Praha - Plzeň - Domažlice - Frankfurt - Paris - London
22. 10. 2009 Venice - Wien - Břeclav - Brno - Č.Třebová - Praha
24. 10. 2009 Praha - Plzeň - Domažlice - Frankfurt - Paris - London

24. 10. 2009 Orient Express pojede mimořádně odklonem přes Ústí n.L., K.Vary a Cheb
Na poslední chvíli se podařilo zjistit, že kvůli výlukám na německé straně, pojede Orient Express 24. října odklonovou trasou. Praha - Ústí nad Labem - Most - Chomutov - Karlovy Vary - Sokolov - Cheb. Detailní jízdní řád bohužel není k dispozici, nicméně se dá přibližně odhadnout. Pokud z Prahy vlaky vyjede kolem 14. hodiny, do Chebu se dá očekávat příjezd kolem 18. hodiny.

Jízdy Orient-Expressu v roce 2009
Trochu opožděně přidávám informace o letošních jízdách V.S.O.E. (za což se omlouvám, ale někdy se to sejde tak, že není zkrátka na koníčky čas). Nicméně k výrazným změnám nedošlo a Orient-Express jezdí i tento rok svou tradiční trasou přes Českou republiku se stejným jízdním řádem. Rozdíl je pouze v termínech, které najdete na stránce s jízdním řádem.
Jízdní řády a podrobnosti ZDE

Jízdy Orient-Expressu v roce 2008
V roce 2008 bude jezdit Orient-Express do naší republiky opět svou standardní trasou z Benátek přes Vídeň, Brno do Prahy a dále přes Frankfurt do Paříže a Londýna. Vlak by měl stále z důvodu výluk jezdit z Prahy přes Plzeň, Domažlice a Furth im Wald. Letos také kvůli výlukám na pražském hlavním nádraží pojede přes Smíchov.
Další trasou, zajímavou nejen pro slovenské přátele železnic, je obdobně jako v loňském roce, trasa do polského Krakowa, vedoucí přes slovenské území. Oproti loňsku dochází ovšem k drobné změně, vlak po pobytu v Krakowě se vrací zpět do Vídně a pokračuje do Paříže a Londýna. Vlak vyjede z Benátek v pátek 11.července (18hod.), projede Vídní a následuje slovenským územím (pod Tatrami) do Krakowa. Zpět do Vídně odjíždí až v pondělí 14.7. (18hod.) s příjezdem do Vídně kolem 11. hodiny, odkud pokračuje do Paříže a Londýna. Trasa zpět z Krakowa do Vídně není zatím známa.
Jízdní řády a podrobnosti ZDE

27. a 29. září bude Orient-Express opět v Praze
Poslední letošní jízda VSOE přes Prahu bude nyní v září. Orient-Express přijede do do Prahy standartní trasou z Vídně přes Břeclav, Brno a Českou Třebovou ve čtvrtek 27.9. Z Prahy pak odjíždí v sobotu 29.9. ve 14:05 přes Plzeň a Domažlice do Německa.
Jízdní řády a podrobnosti ZDE

Fotoreportáž 11.7. Bratislava - Banská Bystrica - Plaveč
Ve středu 11.7. přijel poprvé ve své novodobé historii na Slovensko legendární Orient-Express. Ve fotoreportáži si již můžete prohlédnout první fotografie. Všem stávajícím i budoucím přispěvatelům děkuji ;-)
Fotoreportáž ZDE

VSOE nově přes Slovensko a Polsko
V roce 2007 pojede Orient-Express ve své tradiční trase z Benátek přes Vídeň, Prahu, Frankfurt a Paříž do Londýna jen třikrát, na místo běžných čtyř jízd. Nicméně od letošního roku bude jedna zvláštní trasa navíc a to z Benátek přes Vídeň, Slovensko (zastávka v Banské Bystrici), odkud dále pojede do polského Krakova, Varšavy a odtud pak do Prahy. Z Prahy po dvoudenní přestávce pojede standardní trasou do Frankfurtu, Paříže a Londýna.
Jízdní řády a podrobnosti ZDE

Standardní jízdy přes ČR
Českou republikou VSOE jezdí standartně tažen el.lokomotivou řady 363 v trase (čtvrtek) Břeclav - Brno - Č.Třebová - Praha a (sobota) Praha - Plzeň - Cheb. Z důvodu výluk mezi Plzní a Chebem jsou všechny letošní trasy vedeny z Plzně přes Domažlice a Furth im Wald, kdy z Plzně je vlak tažen dvojicí lokomotiv řady 754.

Stránky se přepracovávají... omluvte prosím zpoždění v přidávání fotgrafií

Fotoreportáže a fotogalerie budou obnoveny později, včetně dalších informací o tomto legendárním nejluxusnějším vlaku všech dob.
Pokud máte zájem, rád uvítám nejrůznější fotografie Vámi pořízené s tímto vlakem. Fotografie mohou být i starší z předchozích jízd.
U fotografie zpravidla uvádím jméno autora, pokud si nepřeje jinak. Děkuji všem za přispění na tyto stránky. jrtrain@seznam.cz

Toto jsou neoficiální amatérské stránky o legendárním vlaku Orient-Express, který od roku 1994 zajíždí i do České Republiky. Oficiální stránky V.S.O.E. najdete na webu www.orient-express.com nebo také v české verzi na www.orientexpress.cz. Na oficiálních webech si též můžete objednat jízdu tímto legendárním vlakem.